نقاشی دیواری

نقاشی دیواری کتایون روزبهی

نقاشی دیواری

نقاشی دیواری امروزه نقاشی دیواری به نقاشی‌هایی گفته می‌شود که بر روی دیوار داخلی خانه‌ها ، فضاهای لابی ، محیط کار و تالارها و رستوران ها و … جهت تزئین و تلطیف فضای مورد نظر کشیده می‌شوند.
تاریخچه نقاشی دیواری از زمان دوران باستان تا به امروز می باشد .
در نقاشی دیواری می توان با استفاده از تکنیک های جذاب و طرح های خاص ، ظاهر فضا را تغییر داده و آن را نوسازی کرد. در گذشته مردم این کار را با ابزارهای خاص انجام می دادند ، اما کم کم این هنر شکل مدرن و ظریف تری به خود گرفت.
در نقاشی دیواری ویژگی بارز این است که عناصر معماری فضای داده شده به طور هماهنگ در تصویر گنجانیده شده اند و در پایان روح و انرژی شگرفی به محیط و فضای پیرامون خود میدهد.

نقاشی دیواری

نقاشی موتیف روی دیوار
این سبک از نقاشی دیواری که بر روی دیوار و سقف قابل اجراست ، بخشی از ابداعات هنر خارجی و ایرانی محسوب می شود.در این تکنیک نقاشی روی دیوار ، ایجاد حس آرامش و توازن و ریتم حرکتی ملایم سر لوحه کار نقاش می باشد. سبک نقاشی موتیف در معماری ایرانی معانی زیادی دارد و فضای چشمگیری را ایجاد می کند.
تناسب متریال و تکنیک و هنر اجرایی در نقاشی دیواری یک قاعده اصلی است و در واقع فرم‌ها و اثر یک هنرمند باید با محیط تناسب داشته باشد .

نقاشی دیواری

نقاشی دیواری برای اتاق کودک
نقاشی اتاق کودک در مقایسه با سایر فضاها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. کودکان دارای خصوصیات و روحیات متفاوتی با بزرگسالان هستند و طرح انتخابی برای اتاق کودک ، می بایست با روحیات کودک سازگاری داشته باشد و باید به ‌دنبال ایجاد فضایی جذاب برای کودک باشید تا در آن احساس امنیت و آرامش داشته باشد.
برای نقاشی اتاق کودک باید به المان‌های زیادی مانند طرح ، رنگ و تناسب نقش و نگار با وسایل موجود در اتاق توجه کرد.

نقاشی دیواری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانهپروژه هاتماس با مافروشگاه